1
2
3
4

Ochráňte sa pred sieťovými útokmi s ESETOM !

Bezpečnostná spoločnosť ESET varuje svojich zákazníkov, partnerov a bezpečnostnú komunitu pred zraniteľnosťou BlueKeep, ktorá môže viesť k masovej infekcii podobnej neslávne známemu šifrovaciemu ransomwaru WannaCry. Ten 12. mája 2017 celosvetovo infikoval viac než 200-tisíc počítačov, za ktorých odblokovanie požadoval výkupné.

Zraniteľnosť BlueKeep našli bezpečnostní experti v službe Remote Desktop Services starších operačných systémov Windows. Bezpečnostná diera je natoľko vážna, že Microsoft vydal výnimočne záplaty aj pre roky nepodporované operačné systémy Windows XP alebo Windows Server 2003.

ESET zatiaľ nemá dôkazy o tom, že by útočníci BlueKeep zraniteľnosť využívali na aktívne útoky. Je to však len otázkou času. Naši výskumníci preto pre vás pripravili stručný zoznam rád, ako systémy vašej firmy ochrániť pred zneužitím tejto zraniteľnosti.

Ak ste aktívnymi zákazníkmi spoločnosti ESET, odporúčame vám aj prechod na čo najaktuálnejšiu verziu bezpečnostného riešenia, ktorý je vždy bezplatný. Najaktuálnejšie verzie ESET bezpečnostných riešení obsahujú dodatočné ochranné vrstvy, ktoré sa zameriavajú na sofistikovaný malvér. Ide napríklad o Ochranu pred sieťovými útokmi, ktorá pri ransomwari WannaCry chránila našich zákazníkov pred samotným exploitom. Alebo Ransomware Shield, ktorý predstavuje špeciálnu vrstvu ochrany pred ransomwarom.

Špeciálny videonávod, ako prejsť na najnovšiu verziu ESET riešení, nájdete na tejto stránke. Viacero stručných návodov nájdete aj na supportnej stránke spoločnosti ESET.

V prípade otázok, prosím, kontaktujte ESET tech support cez tento formulár.