Vybudujte si vlastný maják, kompas alebo detektor lži so skvelou elektronickou stavebnicou.

Svet sa vyvíja a mení, drevené kocky, s ktorými sa hrali naše babičky, nás, odchovaných stavebnicou Merkur, vláčikmi, autodráhou, prípadne televíznym tenisom už nezaujímali. Inak to nie je ani pri našich deťoch, sú netrpezlivé, každá hračka musí ihneď fungovať.

Elektronická stavebnica Boffin spĺňa všetky podmienky pre edukačné hračky. Môžete ju zakúpiť v mnohých variantoch s rôznym počtom súčiastok, a tým pádom i variácií zostavených pokusov. Samozrejme môžete začať s najjednoduchšou stavebnicou a ďalšie postupne pridávať.

Začiatok formulára

Základom každej stavebnice Boffin je priehľadná plastová doska, na ktorú sa pricvaknú jednotlivé súčiastky. Pricvaknúť je myslené doslova, kontakty sú totiž riešené patentkami, takže vodiče a vôbec všetky súčiastky je možné doslova bleskovo spojiť i rozobrať. V prípade, že sú súčiastky naskladané na sebe, je v manuály uvedené, v akom „poschodí“ sa nachádzajú.

Po zostavení všetkých projektov (obvodov) podľa návodu v príručke možno dostanete chuť experimentovať na vlastnú päsť. Riaďte sa podľa pokynov v manuály. Každý obvod obsahuje elektrický zdroj (batérie) a odpor (lampa, motor, integrovaný obvod, atď.), ktoré sú vzájomne prepojené oboma smermi. Buďte opatrní, aby nedošlo ku „skratom“, čo by mohlo poškodiť jednotlivé komponenty a/alebo rýchlo vybiť batérie.